Free Udemy Courses and Zero Broken link.
The only website where expired courses are deleted.

C# Seria Programista Prolog

Share :

Publisher : Mariusz Jurczenko

Course Language : Polish

Cześć 1 - C# Podstawy programowania

Szkolenie powstało z myślą o osobach początkujących, które chciałyby nauczyć się podstaw programowania w języku C# na praktycznych i prostych do zrozumienia przykładach.

C# jak każdy język programowania ma mocne i słabe strony. Niektóre  języki są wydajne, lecz podatne na błędy lub trudne w stosowaniu,  podczas gdy inne są prostsze, lecz mogą mieć ograniczoną funkcjonalność  lub słabszą wydajność. C# jest językiem zaprojektowanym tak, aby  stanowił optymalne połączenie prostoty, efektywności oraz użyteczności.

W trakcie kursu będziesz budował proste aplikacje, co pozwoli Ci poznać dobrze różne obszary języka. Przyswoisz sobie wiele przydatnych wskazówek i dobrych praktyk,  które pozwolą Ci zachować czytelność kodu i uniknąć najczęściej  popełnianych błędów.

Tworzenie klas to istota programowania.  To właśnie dlatego poświęciłem im cały rozdział. Dowiesz się z  niego między innymi jaką funkcję pełnią klasy w języku C#, jak je  tworzyć oraz czym różnią się one od zmiennych. Poruszymy również bardzo  ważny temat hermetyzacji, modyfikatorów dostępu oraz budowy konstruktorów. 

Cześć 2 - Programowanie  obiektowe

Tematem tego kursu będzie programowanie w języku C #, a dokładnie wszystko co powinieneś wiedzieć o programowaniu obiektowym. Po podaniu specyfikacji nowej funkcji lub nowej aplikacji zacznij od zidentyfikowania klas z wymagań lub specyfikacji. Programowanie obiektowe reprezentuje encje i koncepcje aplikacji jako zbioru klas.

Następnym krokiem jest przeanalizowanie zidentyfikowanych klas i podział obowiązków w zależności od potrzeb. Chodzi o to, że aplikacja powinna zostać rozłożona na części z minimalnym nakładaniem się funkcji. Jeśli każda klasa ma jeden cel, łatwiej jest pisać, testować, a później znajdować tę klasę, gdy trzeba ją zaktualizować lub rozszerzyć. To sprawia, że kod jest łatwiejszy do modyfikacji i dostosowania do nowych wymagań i przyszłych wymagań.

Następnym krokiem jest przyjrzenie się związkom. Relacje między klasami definiują sposób, w jaki obiekty utworzone z tych klas mogą współpracować w celu wykonywania operacji aplikacji.

Ostatnim krokiem jest wykorzystanie ponownego użycia. Siła programowania obiektowego leży w obietnicy ponownego użycia. Poprzez wyodrębnienie podobieństwa między zestawami klas do oddzielnej klasy, masz więcej kodu wielokrotnego użytku. Rozbudowane ponowne wykorzystanie istniejących, sprawdzonych klas nie tylko skraca czas opracowywania, ale także prowadzi do bardziej niezawodnych aplikacji. Przykładowa aplikacja została ponownie wykorzystana poprzez klasę bazową z wykorzystaniem dziedziczenia.

Następnie zademonstrujemy ponowne użycie poprzez bibliotekę komponentów klas ogólnych.
I wreszcie, zobaczymy ponowne użycie interfejsów. Interfejsy zapewniają czysty sposób interakcji aplikacji z innymi klasami, komponentami, aplikacjami lub systemami.

Seria Programista C# : 

część 1:  C# Podstawy programowania 
część 2:  C# OOP (obiektówka)
...
     

Kod źródłowy dostępny na github część 1:      /mariuszjurczenko/CSarpKurs
Kod źródłowy dostępny na github część 2:     /mariuszjurczenko/Kaczorek