Free Udemy Courses and Zero Broken link.
The only website where expired courses are deleted.

FLAT Sınavını Nasıl Çözebiliriz?

Share :

Publisher : Öğr. Gör. Sefa Kırlı - Berçin Erben

Course Language : Turkish

Sınavdan Önce

FLAT Sınavı orta (intermediate*) seviyede bir sınavdır. Bu sınavdan almanız gereken notlar bölümlerinize göre farklılık gösterebilir. Ayrıca, sınavdaki not dağılımı yıllar içerisinde farklılık gösterebilir. Bu konuda lütfen Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasını adresini kendinize asıl kaynak olarak görün. Bu web sayfası Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından sıklıkla güncellenmekte ve öğrencileri bilgilendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Üstelik, FLAT çalışmalarıyla ilgili bu sayfadan bulabileceğiniz daha fazla kaynak vardır. Lütfen güncel Hazırlık Sınıfı Öğrenci El Kitabı'na da göz atınız ve FLAT sınavıyla ilgili olan bölümü dikkatlice okuyunuz.

Bu derste yayınlandıklarım ve yorumlarım ise tamamen kendi görüşlerini, eğitmen olarak kendi tecrübelerimi ve bilgilerimi içermektedir. Eminim her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ve farklı eğitmenler farklı soru çözme tekniklerini önerecektir ve kendi tecrübelerini paylaşacaklardır.

Bu dersi hazırlamaktaki amacım korkulan FLAT sınavının aslında öğrencilerimizin dil becerilerin ölçmekten başka bir amacı olmadığını göstermek. Derslerimde de ileri sürdüğüm gibi Hazırlık atlanacak bir yer değildir, lütfen dil öğrenmenin zevkli bir uğraş olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Hiç bir zaman sınavları geçmek için dil öğrenmeyiz. Asıl amacımız iletişim kurmaktır. FLAT sınavı da bir ölçme aracından başkası değildir.

Sınavınızda şimdiden başarılar.


Sefa Kırlı

Öğretim Görevlisi

Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu*The Common European Framework of Reference for Languages