Free Udemy Courses and Zero Broken link.
The only website where expired courses are deleted.

Unity 3D Particle System

Share :

Publisher : BackDoor Knowledge University

Course Language : Polish

Kurs wideo Particle został stworzony z myślą o osobach, którym podstawy gamedev'u nie są obce i które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z systemem Shuriken w Unity 3D. Jeśli nie po drodze Ci z czytaniem dokumentacji do Unity 3D i chciałbyś od razu przejść do rzeczy - ten kurs na pewno przypadnie Ci do gustu.

Ten kurs pozwoli Ci zapoznać się z procesem tworzenia cząsteczek w Unity 3D. Zapoznamy się z niezliczoną ilością opcji w różnych subkomponentach systemu Shuriken. Wykorzystamy zarówno podstawowe właściwości emiterów, poznamy zastosowanie takich komponentów, jak color over lifetime, czy bardziej zaawansowanych opcji renderera. To i jeszcze więcej, doprowadzi nas do stworzenia dwóch efektów cząsteczkowych:

  • płomienia wraz z towarzyszącym mu dymem,

  • eksplozji z falą uderzeniową i trailami.

Na początku stworzymy prostą cząsteczkę imitującą płomień. Nadamy jej odpowiedni materiał i animujemy go za pomocą subkomponentu Texture Sheet Animation. Modyfikacje emitera i właściwości takich, jak czas życia, przejrzystość czy wielkość, pozwolą nam nadać płomieniowi odpowiedni wygląd. Następnie, stworzymy traile dymu z wykorzystaniem subemiterów, oślepiający efekt "fireball", imitujący krótkie, ostre światło i falę uderzeniową. Nadamy emiterom odpowiednie kształty i będziemy balansować wartościami wielkości, czasu życia, liczby cząsteczek i przezroczystości, by uzyskać odpowiednią "gęstość". Wykorzystamy właściwości modyfikowane wraz z czasem życia cząsteczki - kolor i wielkość - co pozwoli nam "wygładzić" stworzony przez nas efekt i zniwelować agresywny efekt zanikania cząstek.

Dostępne tutaj, przykładowe materiały, pozwolą nam w łatwy sposób zsynchronizować pracę lub kontynuować ją po zakończeniu kursu.

A teraz odłóż rozbudowany manual Unity 3D i zacznij prawdziwą przygodę z Shuriken Particle System. Czeka Cię mocna jazda bez trzymanki po świecie game developmentu, kończąca się każdorazowo stworzeniem zaawansowanych efektów eksplozji, o których nawet nie śniłeś!