Free Udemy Courses and Zero Broken link.
The only website where expired courses are deleted.

KeePass - Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

Share :

Publisher : Hubert Arciszewski

Course Language : Polish

Każdy z nas ma gdzieś jakieś konto. W dobie internetu jest to nieuniknione. Wraz z rozwojem techniki zwiększa się ilość zagrożeń w sieci. Dużo osób nie zdaję sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie czekają na nieostrożnych internautów.


Pierwszym krokiem do zwiększenia swojego bezpieczeństwa jest świadomość tych zagrożeń.

Wiele osób ma tę same hasła do wielu serwisów w tym także bankowych. Dodatkowo tę hasła zazwyczaj nie są zbyt silne. Hakerzy mają tego świadomość i ją wykorzystują. Oczywiście serwisy bankowe są dobrze zabezpieczone. Haker skupi się na pozyskaniu hasła ze słabo zabezpieczonego serwisu. Pozyskane w ten sposób hasło może służyć do dalszej inwigilacji i ataku na nasze konto bankowe.


Jak się w takim razie przed tym zabezpieczyć?

Nigdy nie będzie 100% pewności co do bezpieczeństwa naszych danych. Natomiast możemy utrudnić hakerom zadanie, aby zmniejszyć opłacalność przedsięwzięcia. Najlepiej do każdego serwisu mieć inne hasło oraz żeby było one odpowiednio skomplikowane i nie zawierało danych personalnych.


Tylko jak zapamiętać aż tyle haseł?

Tutaj z pomocą przychodzi menadżer haseł - KeePass

KeePass jest programem open source - czyli o otwartym kodzie. Wielu specjalistów sprawdziło program pod kątem bezpieczeństwa. KeePass na swojej stronie ma wiele przyznanych nagród za swój standard bezpieczeństwa.


Europejska komisja FOSSA przeprowadziła audyt bezpieczeństwa KeePass - nie znaleziona żadnych poważnych defektów bezpieczeństwa.

To właśnie czyni KeePass jednym z najlepszych i godnych zaufania menadżerów haseł.